Private One-on-One Lessons

All Prices are in US Currency.

30 Mins = $20 per lesson

Great option if student is needing a little extra help to in their Japanese learning.

45 mins = $25 per lesson

Great option if student is needing some more  time to understand concepts in their Japanese learning.

1hr = $30 per lesson

Great option if student is wanting to learn more about conversation and enhance their comprehension in Japanese learning.

BEST OPTION

Group Lesson

30mins = $15 per lesson

(per person)

FOR YOUNGER STUDENTS FROM K – GRADE 2
 
If you have friend(s) who would like to learn Japanese with you, this is the best option. 

*2 students max in the lesson.

 
 

45mins = $17.50 per lesson

(per person)

FOR STUDENTS FROM K – GRADE 3
 
If you have friend(s) who would like to learn Japanese with you, this is the best option. 

*2-3 students max in the lesson.

 
 

1hr = $20 per lesson

(per person)

MOST POPULAR OPTION
 
If you have friend(s) who would like to learn Japanese with you, this is the best option. 

*3-4 students in the lesson will be 10 %off from the price.

 
お友達とレッスンと受けたいという方はこちらのグループレッスンをおすすめします。(最大4人まで)
*3−4人のグループレッスンには10%割引いたします。